Четири дни преди да гостува на България, Финландия постигна изненадващ успех над Франция с 2:0. Попаденията в контролната среща, ръководена от родния рефер Никола Попов, отбелязаха Маркус Форс в 28-ата минута след груба грешка във френската защита, както и Онни Валакари в 31-ата със силен шут вдясно от пеналта. И двамата голмайстори излязоха на терена като дебютанти.

Като титуляри за „петлите“ стартираха и играчи от Висшата лига като Пол Погба, Оливие Жиру, Муса Сисоко и други, а дебют записа крилото на Борусия Мьонхенгладбах Маркюз Тюрам. Дори и едновременната поява в 57-ата минута на Антони Марсиал, Антоан Гризман и Н’Голо Канте не успя да помогне на световния шампион от 2018 година.

Притежанието на топката бе категорично в полза на домакините (74%), които отправиха много изстрели към вратата, пазена от Йесе Йоронен, но не успяха да отбележат нито веднъж.

Тимът на Дидие Дешан предстои да се изправи срещу Португалия и Швеция в Лигата на нациите. Финландия пък гостува на България и Уелс. Мачът с „трикьолорите“ в София ще се изиграе тази неделя от 19:00 часа.