Снимка: sportal.bg

България се разправи с Грузия – „лъвовете“ бележат 4 гола за пръв път от 5 години

10
0

Българският национален отбор по футбол победи категорично с 4:1 Грузия в контролен двубой, който се изигра на Националния стадион „Васил Левски“ снощи.

„Лъвовете“ поведоха в резултата чрез Тодор Неделев, който отбеляза красиво попадение от пряк свободен удар в 20-ата минута. Димитър Илиев направи 2:0 с гол от дузпа в 34-ата, като изпълни в типичния си стил. Преди почивката Спас Делев направи 3:0 след пас на Неделев.

Андреа Христов отбеляза първия си гол с националната фланелка, след като в 52-ата минута прониза Мамардашвили – 4:0 за България. В 77-ата минута грузинците върнаха един гол чрез Давиташвили, който подпечата и крайния резултат в мача – 4:1 за „лъвовете“.

България бележи 4 попадения в един мач за първи път от 2016-а година, когато „лъвовете“ победиха Люксембург с 4:3 с гол в добавеното време на срещата на Александър Тонев. Двубоят тогава бе квалификация за Световното в Русия.