Снимка: АНТОН УЗУНОВ

ЦСКА плати цената: 2 загубени точки за пропуските срещу Славия и отпускането в края

3
0

ЦСКА и Славия завършиха при равенство 1:1 в мач от седмия кръг на родния шампионат, игран на стадион „Българска армия“ снощи. Определено домакините трябва да съжаляват повече за поделянето на точките, тъй като над половин час бяха с човек повече, а изпуснаха и дузпа, както и редица други сериозни ситуации за гол.

За гостите блесна вратарят Светослав Вуцов, който хвана дузпата на Греъм Кери, но извади още много положения на „чрвените“.

Първата част бе динамична, като ситуации имаше и за двата тима. 10 минути след края на второто полувреме „белите“ останаха с 10 души на терена. Изгонен бе Кемело Нгуена, на когото Кабаков закономерно показа втори жълт картон. Кайседо беше точен с глава за ЦСКА малко след това – в 62-ата минута.

В 74-ата минута „армейците“ получиха дузпа, която ирландецът Греъм Кери не успя да превърне в гол поради намесата на Вуцов, който пази отлично през всичките 90 минути. ЦСКА изпусна още ситуации и накрая допусна изравняване в допълнителното време на двубоя. Мартин Атанасов се разписа за Славия и оформи крайното 1:1.