Арсенал завоюва важна победа с 4:2 при гостуването на Челси на „Стамфорд Бридж“.

Срещата бе отложен мач от 25-ия кръг на Висшата лига.

„Сините“ бяха меко казано колебливи в защита и по този начин съживиха надеждите на „артилеристите“ за класиране в топ 4. Момчетата на Микел Артета бяха в серия от три поредни загуби, но наказаха грешките на домакините и пронизаха 4 пъти мрежата на противника.

Арсенал се разписа за 1:0 в 13-ата минута, когато Андреас Кристенсен допусна много груба грешка, буквално подарявайки топката на Еди Нкетиа. Датският бранител се опита да върне топката към Едуар Менди, но вместо това изведе Нкетиа, който не сгреши.

Челси изравни 4 минути по-късно след удар на Вернер, който рикошира и излъга фатално Рамсдейл.

Арсенал поведе за втори път в резултата в 27-ата минута, когато „артилеристите“ организираха бърза контраатака, завършила с перфектен удар по земя на Смит-Роу, който получи прецизен пас от Йодегор.

2:2 направи Сесар Аспиликуета след изгубена топка от Бен Уайт и последвало центриране, което испанецът засече перфектно и порази мрежата на гостите за втори път.

Арсенал не се отказа и успя да поведе за трети път в мача в 57-ата минута. "Артилеристите“ използваха поредния подарък от защитата на Челси. След рикошет от крака на Маланг Сар топката попадна в Еди Нкетиа, който я прати за трети път във вратата на Едуар Менди. Това бе вторият гол на Нкетиа в мача.

Крайното 4:2 оформи Букайо Сака от дузпа.

С този успех Арсенал е пети с 57 точки, колкото има и четвъртият Тотнъм, но „шпорите“ са с по-добра голова разлика. Челси е на трета позиция с 62 точки.