Реал Мадрид спечели с 1:0 очаквания финал на тазгодишната Шампионска лига срещу тима на Ливърпул.

Винисиус Жуниор отбеляза попадението за триумфа на „лос бланкос“ около четвърт час след началото на втората част.

Ливърпул имаше редица шансове, но отличното представяне на Тибо Куртоа на вратата на "белия балет" спря опитите на "мърсисайдци".

В 21-ата минута Мане уцели дясната греда на вратата на „Белия балет“. Куртоа също имаше принос топката да не влети в мрежата му, закачайки я с върха на пръстите си.

Минути преди края на първата часта Бензема отбеляза след огромен хаос в наказателното поле с участието на Фабиньо, Валверде, Алисон и Конате, но реферът Тюрпен не зачете попадението след помощ от ВАР стаята.

През второто полувреме на срещата картинката не се промени – мърсисайдци атакуваха силно, а испанците се предимно се отбраняваха.