Преди броени дни смятахме, че разгромът с 2:5 от Грузия е дъното за родния футбол.

Снощи обаче националният ни отбор "успя" да запише още по-срамен резултат.

България завърши наравно 1:1 при гостуването си на Гибралтар, като дори нямаше и особено предимство в игрови план. Напротив - Гибралтар създаде повече опасни ситуации пред нашата врата.

В скромната си историята Гибралтар бе печелил точки в официален мач само срещу Лихтенщайн и Сан Марино. Вече в този списък е и нашата България.

В продължението на първата част България успя да стигне до откриване на резултата. Георги Миланов центрира добре, а Георги Минчев се извиси и с точен удар с глава успя да отбележи за 1:0.

В 60-ата минута домакините изпълниха пряк свободен удар, при който топката се отби в стената и излезе в корнер. Гавният рефер обаче получи сигнал от ВАР асистентите си, отиде да прегледа ситуацията и забеляза, че топката се удря в ръката на Андриан Краев - дузпа за Гибралтар. Лиам Уокър не сгреши от бялата точка и оформи крайното 1:1>