Димитър Кузманов започна с победа участието си в квалификациите на Уимбълдън. 28-годишният българин победи представителя на домакините Чарлз Брум с 6-3, 7-5 за 1 час и 43 минути игра.

Това е първата победа на българина в "Ол Инглънд Клъб". Той успя да я реализира след изненадващ обрат във втория сет.

България "удари лопатата в дъното и започна да копае с всички сили"

В първия сет Кузманов водеше с 2-1 гейма, когато последваха пет последователни пробива, след които българинът се откъсна с 5-3 и на свой сервис затвори сета.

Доста по-напрегната се оказа втората част. В нея участващият с "уайлд кард" Брум поведе с 4-0, след което Кузманов върна един от пробивите, за да намали до 2-5. От този момент българинът даде най-доброто от себе си и спечели пет последователни гейма, с които в крайна сметка грабна и сета, и мача.

Ето срещу кои съперници ще се изправят българските тимове в Европа

Кузманов, който е номер 175 в света и втори в България, ще играе срещу Педро Качин на втория етап на квалификациите. Нужни са три победи в квалификациите за класиране за основната схема на Уимбълдън.